Angliškai

KĖDAINIŲ BUVĘS SENOSIOS REGULOS KARMELITŲ VIENUOLYNAS IR ŠV. JUOZAPO BAŽNYČIA

Adresas:

Kėdainiai, Radvilų g. 10
Bažnyčia veikianti.
Tel.: (8-257) 55853
  • Vietiniams katalikams tarpininkaujant, Bavarijos kunigaikščiui Jozefui Karoliui Radvilai funduojant, karmelitai Kėdainiuose įsikūrė 1704 m. Jau 1709 m. pastatytas mūrinis dviaukštis, skliautuotas vienuolynas, išsidėstęs trimis linijomis stačiu kampu. Tuo laiku greičiausiai buvo pastatyta ir pirmoji neišlikusi Kėdainių bažnyčia. 1766 m. ant mūro pamatų pastatyta nauja medinė bažnyčia ir varpinė. Jos tebestovi iki šiol. Vienuolyno ir šventoriaus teritoriją anksčiau supo karmelitų sodas ir daržų landšaftas.
  • Bažnyčia pastatyta ant mūrinių pamatų. Ji kryžminio plano, trinavė, dviejų bokštų. Prie apsidės iš abiejų pusių vėliau pristatytos simetriškos koplyčios ir zakristijos patalpos. Bažnyčios, kaip ir greta stovinčios varpinės tūriai yra kresni ir masyvūs, sudarantys ramų ir monumentalų siluetą.

(Parengta pagal 1998 m. Vilniaus dailės akademijos leidyklos išleistą knygą „Lietuvos vienuolynai. Vadovas”. Tekstas Tojanos Račiūnaitės) 


[Pasikloniojimas] [Postilė] [M. Daukša ir M. Giedraitis] [Tėvų žemė] [Papročiai] [Kalba] [Istorija] [Meno svetainė] [Valstybinė programa] [Renginiai] [Žiniasklaida] [Naujienos] [Informacija] [Turinys] [Atsiliepimai] [Pradžia]


© Žemaičių kultūros draugijos Informacinis kultūros centras, 1998
Pastabas, pasiūlymus siųskite adresu: samogitia@mch.mii.lt.

Tinklalapis atnaujintas 2003.05.15